Instagram bildirimleri nasıl açılır?

Instagram bildirimleri nasıl açılır?

Siz de Instagram kullanmayı çok seviyor ve kapalı olan bildirimlerinizin nerden açılacağını merak ediyorsanız doğru adrestiniz demektir! Tüm hayatınızı paylaşabileceğiniz bu güzel platformda, çoğu zaman bildirimlerden rahatsız edici olsa da, gündemden geri kalmak sizi üzer. Kim, kiminle nerede ve ne yapıyor merak ediyorsanız açın tüm bildirimleri! Müsait olma durumunuza göre Instagram bildirimleri açabilir ya da kapatabilirsiniz. Bu platformda yer alan kişiler tarafından en merak edilen konularında başında gelen Instagram bildirimi nasıl açılır sorusuna, siz değerli okurlar için açıklık getirmek isteriz. Bir şeylerden haberdar olmadan yaşayamam diyorsanız, dilediğiniz hesabın dilediğiniz etkinliğini bildirime alabilirsiniz. Dilediğiniz kişileri sessize alabileceğiniz bu platformda, dilediğiniz kişilerin profillerini bildirime alma gibi bir seçeneğiniz de olacak! Bu platformda görmek istemediğiniz kişileri, mesajlaştığınız kişileri sessize alabilirken, sevdiklerinizin en güncel paylaşımlarından da açtığınız bildirimler sayesinde haberdar olabileceksiniz. Tüm bunlarla beraber mesaj kısmında da sessize al, sessizden çıkar seçenekleri de mevcuttur. Gelin hep beraber Instagram bildirimleri nasıl açılır, yakından inceleyelim.

Instagram bildirim açma

Oldukça basit ve pratik bir biçimde kapatmış olduğunuz Instagram bildirimlerini anında açabilirsiniz. Telefon markasına göre bildirim ayarlarını açabilir ya da kapatabilir olacağınızı bilmenizde fayda var. İsteğiniz dâhilinde kapattığınız bildirimler dolayısı ile Instagram’da olup bitenlerden haberdar olamayabilirsiniz, bu yüzden bildirimlerinizi her zaman açık tutmanızda fayda var. Telefon markalarında Instagram bildirimleri nasıl açılır merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam ediniz.

Instagram bildirim açma (Iphone)

Android telefonlara göre iPhone’de Instagram bildirimleri kapatılması farklılık gösterir. Siz değerli okurlar tarafından merak edilen İphone Instagram bildirim açma konusuna bir açıklık getirelim. Telefonunuzdan Instagram uygulamasına girin ve ekranın sağ alt köşesinde yer alan profil kısmına tıklayın. Ardından sağ üst köşede yer alan ayarlar kısmına girin. Bu noktada anında ilet bildirimler kısmına gelin ve burada karşınıza çıkan bildirimlerden dilediğinizi açabilirsiniz.

Instagram bildirim açma (Andoid)

Androidlerde Instagram bildirimi açma işlemi iPhone’a nazaran farklılık gösterir. Android telefon markasından Instagram bildirimlerini kapatmak için ilk olarak ayarlar kısmına girmeniz gerekecek. Ardından uygulamalar bölümüne giriş sağlayarak uygulama yöneticisini seçin. Bir sonraki adımda ise Instagram sekmelerine tıklayın. Karşınıza bildirimler menüsü açılacak ve burada “bildirimlere izin ver” seçeneğini kapatarak bildirimlerden kurtulabilirsiniz.

Instagram gönderi bildirimi açma

Bu şahane platformda, takipte olduğunuz birini hesabınızdan silmek yerine onun bildirimlerini açıp kapatabilirsiniz. Bu kişinin bildirimlerini açtığınız vakit, her fotoğraf ya da video paylaşımında telefonunuza bildirim gelecektir. Instagram gönderi bildirimi açma aşamaları:

Bildirimini açmak istediğiniz kişinin profiline giriş sağlayın.

Takiptesin kısmına tıkladıktan sonra, Bildirimler kısmına erişin.

Bildirimleri kapatmak ya da açmak için Hikâyeler, Gönderiler, IGTV’nin yanındaki kısmında yer alan açma ya da kapatma işaretine tıklayın.

Canlı videolar kısmında yer alan sağ tarafı gösteren ok simgesine dokunarak da bildirim seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Sadece bir kişinin değil, dilediğiniz kadar çok kişinin bildirimini açmak ya da kapatmak istediğiniz vakit, herkesin profiline ayrıca girerek bildirimleri açıp kapatmanız gerekmektedir. Gerçekleştireceğiniz tüm bu işlemlerden bağımsız bir şekilde gelişen durum vardır ki, bir kişi uzun bir süre paylaşım yapmıyorsa Instagram size o kişinin yaptığı ilk gönderi ile bildirim verecektir. Yazmış olduğumuz bu yazımızda Instagram platformunda yer alan bireylerin, bildirim açma konusundaki tüm merakını gidermeye çalıştık. Umuyoruz ki işinize yarayacak olan bilgilerin paylaşımını yapabilmişizdir. Çok basit işlemlerin ardından gönderi ve mesaj bildirimlerini açıp sıkıldığınız zaman da kapatabilirsiniz.