Instagram beğeni sayısı nasıl gizlenir?

Instagram beğeni sayısı nasıl gizlenir?

İnstagram beğeni sayısı platformda çok sayıda kişi arasında önemlidir. Birçok kullanıcının hatırlayacağı üzere İnstagram, 2019 ile beraber gönderilerin kaç beğeni aldığını görünmez yapmıştı. Bu pek çok kullanıcıda görülmekle beraber, henüz her kullanıcıda bulunmuyor.

Beğeni sayılarının gizlenmesiyle beraber kullanıcılar, kendisinin ve diğer kullanıcıların kaç beğeni aldığını takip edememekte. Bununla beraber tersine mühendislik metoduyla keşfedilen özellik, kullanıcılara, beğeni sayılarını göster ve beğeni sayılarını gizle gibi seçenekler getirmektedir. Dolayısıyla kullanıcı istediği an beğenileri kapatıp açabiliyor. Yeni özelliğin üzerinde çalışıyor olmakla beraber platform, hatırlandığı gibi gizleme amacını belirtmiş değildi. Ancak bunun kullanıcılar içerisinde rekabet, ön yargı olmaması olduğu tahmin edilebilir.

Zira birçok İnstagram kullanıcısının farklı hesabı takip etmeden beğenilerine baktığı bilinmekte. Özellikle gençler arasında kimin ne kadar beğeni aldığı da sık konuşulmakta. Buna ek olarak pek çok kullanıcı da bir gönderiyi beğenmeden, mevcut beğenilere bakmakta.

Profesyonel hesaplar için de bu ayrı olmamakta. Zira platformdan alışveriş yapacak olan kişiler ürün kaliteli, tarafsız, etraflıca paylaşılmış dahi olsa, beğeniler düşükse DM ile soru sormadan almamakta. Tercihlerini de daha “güvenilir” bulunan yüksek beğenili işletmelerden yapmakta.

Dolayısıyla platformda büyük bir rekabet, ayrılık görülüyor. İnstagram’ın buna bir nebze olsun dur demek için bunu yaptığı buradan hareketle düşünülebilir.

Platformu kişisel amaçlı kullananlar için beğeni sayılarını gizlemek ne anlama geliyor?

İnstagram beğeni sayısı gözükmüyor 2020 sorusu pek çok kişi tarafından aratılmakta ve aslında bir sorun olarak görülmekte. Dolayısıyla,

İnstagram güncelleme,

İnstagram’ı yeniden yükleme,

Telefonu güncelleme,

İnstagram ile iletişime geçme,

Gibi yöntemlerin sık sık denendiği görülmekte. Eğer sizin de İnstagram beğeni sayısı gözükmüyor şikâyetiniz varsa bunları denemeniz mümkün. Ancak büyük ihtimalle sonuç almanız söz konusu olmamakta. Zira bahsettiğimiz gibi bu yeni gelen bir İnstagram özelliği.

Peki, bu özellik platformu kişisel amaçlı kullananlar için ne anlama geliyor? Eğer yalnızca akış ve keşfette gezinmek, güzel bulduğunuz içerikleri DM ile arkadaşlarınızla paylaşma gibi kullanımlar yapıyorsanız kişisel kullandığınız söylenebilir. Eğer beğenilerle işiniz yoksa ve kimin hangi gönderiye, kaç beğeni aldığı sizin için etkili bir özellik olmamakta.

Ancak beğeni sayılarınızla gurur duyuyorsanız ve özellikle inceliyorsanız sizin için büyük önem taşımakta. Zira hesabınızdaki kişiler beğenilerini kapatırsa, görmeniz mümkün olmamakta. Her ne kadar platform açıklamasını yapmasa da nedenlerinden birinin bu olduğu düşünülebilir.

Zira başta gençler olmak üzere birçok kullanıcı adeta beğeni sayılarını yarıştırmakta. Platform bunu gizleyerek aralarında sorun olmamasını, herkesin güzelce kullanmasını talep etmekte.

Platformu tanınma amaçlı kullananlar için beğeni sayılarını gizlemek ne anlama geliyor?

Peki, İnstagram beğeni sayısı gösterme tanınmak” isteyenler için ne anlamda? İnstagram içerisinde her ne kadar pek çok kullanıcı kişisel kullansa da, tanınmak ve fenomen olmak isteyenlerin sayısı da yüksek.

Bu tür hesapların arasında büyük bir rekabet görülüyor. Zira daha fazla beğeni almak, paylaşımların da keşfette görülmesi için bir etmen olmakta. Bunun haricinde herkes “rakiplerinin” ne kadar beğeni aldığını da sıkça incelemekte.

Bu durum aslında sosyal medya platformunda büyük rekabetlere yol açmakta. Hatta bazı durumda kullanıcılar birbirlerini sebepsiz şikâyet de etmekte. İnstagram’ın beğeni sayılarını gizlemesiyle beraber bir nedenin, insanların arasındaki ilişkinin kötüye gitmesini önlemek olduğu düşünülebilir.

Zira birbirlerini rakip olarak gören insanlar, çoğu zaman birbirlerini de sevmemekte. Bunun etmenlerinden bir tanesi de başarılarını kıskanma. Zira birçok kişi başarısından dolayı takdir etmiyor. 

Peki, listenizdekiler veya yarıştığınız kişiler beğenilerini gizlerse ne olmakta? Böylece onun ne kadar beğeni aldığı basitçe görülmemekte. Böylece platform iki insan arasındaki böyle olumsuz duyguların da önüne geçmeye çalışmakta.

Çünkü her ne kadar platform 2010 gibi çok da uzak olmayan bir tarihte kurulsa da büyük bir rekabet kaynağı. Böyle bir hareket kullanıcılar arasındaki rekabetin bir nebze iyileşmesini sağlayabilir.

İnstagram ilk kurulduğu günden bu yana milyonlarca kişiye sahip oldu. Böylece şirketler için de bir pazar halini aldı. Bugün birçok hesap, ürünlerini ya da hizmetlerini buradan alıcılarıyla paylaşmaşmakta. Peki, İnstagram beğeni kaldırma özelliği ne anlama gelmekte?

Bir işletmenin ürünlerini satması için ürünlerini ayrıntılı şekilde, güzel fotoğraflı çekmesi ve avantajlarıyla beraber tanıtması gerekmekte. Ancak aslında beğeniler de önemli. Zira bir işletme tarafsız bir şekilde ürünlerini gösterse, çok kaliteli olsa dahi düşük beğeniler varsa birçok kişi satın almaktan vazgeçmekte.

Bu durumda çoğu kullanıcı hiçbir mesaj dahi atmadan farklı işletmeleri inceliyor. Böylece olunca düşük beğenileri olan hesaplar da yeterli seviyeye ulaşamamakta. İnstagramda beğeni sayılarını gizlemek ile beraber hususa son vermeniz mümkün.

İnstagram bazı kullanıcılardan beğenileri kaldırmakla beraber, bazı kullanıcılarda hâlâ görülmekte. Yeni özelliğin ne zaman tanıtılacağı da belli değil. Platform her ne kadar nedenlerini belirtmese de bu gibi amaçlar olduğu düşünülebilir.

İnstagram beğeni satın alarak, popüler görünümünüzü arttırabilirsiniz. Bunun için İnstagram beğeni satın al yazısına tıklamanız yeterli olacaktır.